17. 3. 2018 smo se EKO predstavniki (Valentina Žalar, Alenka Munda in Dario Štante) odpravili na celjski sejem Altermed. Naš namen ta dan je bil pripraviti okusne medenjake, narejene iz zdravih sestavin. Pot do Celja je bila kar dolga, saj smo bili polni pričakovanj. Ko smo prispeli, smo si ogledali halo L, v kateri se predstavljajo različne Eko šole Slovenije. Ugotovili smo, da otroci slovenskih šol dajejo velik poudarek zdravemu načinu življenja. Del programa se je odvijal v demonstracijski kuhinji, kjer so otroci kuhali in pripravljali različne jedi. Zanimivo je bilo spremljati kuharske spretnosti in pripravo različnih jedi. Čas je kar hitro tekel in že smo bili na vrsti učenci OŠ Ormož. Stopili smo za pult, kjer sva z Alenko začeli pripravljati testo za zdrave medenjake. Uporabili smo sestavine, ki smo jih dobili od lokalnih pridelovalcev hrane. Spečeni medenjaki so bili mehki in okusni. Dario jih je med tem ponujal gledalcem in obiskovalcem sejma.
Ta dan nam bo ostal v lepem spominu.

Zapisala: Valentina Žalar, 8. b