Dandanes mladi znaten del svojega prostega časa uporabljajo IKT (na internetu igrajo igre, so aktivni na različnih družabnih omrežjih…). Mnogo otrok ima svoj računalnik ali pametni telefon in dostop do interneta. Ko damo otroku nož prvič v roke, ga podučimo o nevarnostih, ki nanj pretijo ob uporabi noža. Pa to storimo tudi, ko mu damo v uporabo računalnik ali pametni telefon?

Na šoli se zavedamo, da je uporaba IKT za učence polna pasti, ki se jih mnogi niti ne zavedajo. Zato smo v sodelovanju s sodelavci Safe.si, v petek, 9. 3. 2018, za učence od 7. do 9. razreda izvedli delavnice o varni rabi IKT.

Učenci 7. razredov so se pogovarjali o spletnem ustrahovanju in spletni etiki. Osmošolci so govorili o zasvojenosti z novimi tehnologijami. Devetošolci so ugotavljali ali so res pametnejši od mobilnega telefona.