Sedmošolci so predzadnji četrtek tega šolskega leta preživeli razgibano in poučno – v okviru naravoslovnega dne so spoznali lokalno zgodovino, skozi katero jih je med sprehodom po Pokrajinskem muzeju Ptuj-Ormož popeljala gospa Manica Hartman, z Ano Kaučič (Ljudska univerza Ormož) so se sprehodili po poteh ormoškega parka in prisluhnili zanimivostim o grofici Irmi. Kot vsako leto pa je Osnovna šola Ormož tudi letos hvaležna Knjižnici Frana Ksavra Meška, ki sedmošolce v okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo prijazno sprejme med svoje knjižne police, knjižničarka Nina Šulek pa jim natančno predstavi uporabo sistema Cobiss. Letošnje leto so v okviru projekta Rastem s knjigo sedmošolci dobili v dar knjigo Mateta Dolenca Kako dolg je čas.