9. maja praznujemo dan Evrope. To ni le dan, ko se spominjamo konca 2. svetovne vojne, ampak dan, ko praznujemo najdaljše obdobje miru v zgodovini tega dela sveta.

V lanskem šolskem letu smo ga drugič obeležili tudi v Ormožu. Vse šole smo združile moči in na Grajski pristavi pripravile odmevno predstavitev držav EU. Odzivi udeležencev so bili zelo pozitivni. Le tako bodo učenci zares začutili, da so Evropejci. Želimo, da postane 9. maj dan vseh prebivalcev Evrope.

V mesecu marcu bomo imeli tehniški dan. Ta dan bodo vsi učenci naše šole raziskovali Irsko, Litvo in Švedsko in pripravljali izdelke za stojnice. Na stojnicah se bodo predstavili učenci 7. in 8. razreda.

V tednu Evrope,  od 4. do 8. maja, bomo imeli na OŠ Ormož Teden Evrope:

• priredili bomo jedilnik pri kosilu, tako da nam bodo kuharji pripravljali jedi različnih evropskih držav,
  • v odmorih se bo predvajala glasba na šolskem radiu iz obravnavanih držav,
  • na plakatih v jedilnici bomo predstavili države EU,
  • šolo bomo okrasili z zastavicami EU,…

Vsi učenci naše šole si bodo v petek, 8. 5. 2015, ogledali stojnice na Grajski pristavi.

Ta dan bo praznik vseh nas Evropejcev.

Nataša Kolar, prof.