V soboto, 11.10.2014, smo izvedli projektni dan z naslovom »MOJ ATA KUHA«.

K aktivnejši vlogi smo povabili »ateke« naših učencev. Svojo kuharsko spretnost, ustvarjalnost in iznajdljivost so nam pričarali  s kuhanjem jedi po lastnem receptu. Jed smo poimenovali ORMOŠKI LONEC.

Kuhalo se je v osmih loncih. Dobrote, ki so nastale, smo tudi vsi prisotni poskusili. Ocenila jih je tudi komisija, ki je na koncu razglasila najokusnejši lonec.

Sodelovalo je osem ekip, ki so si nadele tudi imena:

1. DJOMBE,
  2. VROČI PISKER,
  3. DRINK TEAM,
  4. PRAVI KUHARI,
  5. KUHARČKI,
  6. ORMOŠKE MRKEVCE,
  7. RATATOUILLE,
  8. ATEKI IZ VSEH VETROV.

Ocenjevalna komisija je vse jedi poskusila in po naprej določenih kriterijih tudi ocenila. Še posebej je pohvalila dekoracijo v skupinah, osebno opremljenost, izvirnost pri postrežbi in usklajenost skupin.

Največ točk je zbral ORMOŠKI LONEC skupine Vroči pisker.

Vsi sodelujoči so prejeli , kot spomin na ta dan, kuhalnice.

Zmagovalna ekipa pa je prejela predpasnike z logotipom Ormoškega lonca.

Učenci in učitelji smo druženje popestrili s kratkim kulturnim programom in bogato obloženimi stojnicami. Ustvarjali smo na temo »kuhajmo« in nastali so okusni in zanimivi izdelki.

Posebno pozornost smo namenili našim najmlajšim. Prvošolčke smo sprejeli v šolsko skupnost.

Vreme je pripomoglo k uspešni izvedbi tega dne. Tako smo zaključili pester teden otroka.

Predsednik šolske skupnosti je na koncu dejal: »PUSTIMO OTROKOM, DA SO OTROCI«.

Galerija vseh fotografij … kmalu.