V petek, 17. 4. 2015, so si učenci od 1. do 3. razreda ogledali v Mestnem gledališču Ptuj lutkovno predstavo z naslovom VEDNO TE IMA NEKDO RAD. To je bila predstava o stiski otrok in staršev ob medsebojnem razumevanju, o tem, da se vsak kdaj zmoti in da vsak košček ledu lahko z razumevanjem ter toplim objemom postane potoček radosti v deželi našega srca.

Otroke je navdušila že vožnja z avtobusom, saj so se nekateri, predvsem učenci prvih razredov, peljali prvič. Na Ptuju smo se sprehodili po mestu ter si ogledali nekaj znamenitosti.

Vtise s predstave pa je zapisal Gabriel Škorjanec, učenec 3.b razreda:

V petek  smo se odpravili na Ptuj. Na Ptuju smo izstopili z avtobusa in se odpravili na pot.

Ogledali smo si: minoritski samostan, grad, knjižnico, vodni stolp, Florijanov spomenik, mestno hišo, dominikanski samostan in Orfejev spomenik. Ogledali  smo si lutkovno predstavo: Vedno te ima nekdo rad. Nastopali so: miški, palček Sprehajalček, trobentica, vijolica, babica Bukev, dedek Kostanj, kralj ledene dežele in vodna vila.

Ko smo si jo ogledali, smo se z avtobusom odpeljali v Ormož.

Poročilo zapisala: Ksenja Šoštarič

IMG_5401 (1) IMG_5405 IMG_5420 IMG_5424