V ponedeljek, 24. aprila 2017, so OŠ Ormož obiskale udeleženke Univerze za 3. življenjsko obdobje – Ljudske univerze Ormož z mentorico Ljubo Fišer. V učilnici za gospodinjstvo so pričakale učence 1. b. Namen delavnice je bil medgeneracijsko druženje in spodbujanje ozaveščanja o preobilju zavržene hrane. Gospe so otrokom pripovedovale o preteklosti, predvsem pa o takratnem odnosu ljudi do hrane. Nato je sledil še praktični del, kjer so jim pokazale pripravo nekaterih jedi iz starega kruha. Otroci so bili zelo aktivni pri kuhanju. Nastale so slastne umetnije, ki so s krožnikov zelo hitro pošle. Da bi kakšno jed otroci lahko pripravili s starši tudi doma, so si izdelali še knjižice z recepti.

Otroci so bili nad tovrstnim druženjem zelo navdušeni. Naučili so se veliko novega in dobili dragoceno izkušnjo, ki jih bo bogatila skozi življenje.

Zapisala: Aleksandra Kociper, prof.