Dan Evrope je letos ponovno potekal na grajski pristavi, kjer so učenci šol in vrtcev pripravili stojnice, na katerih so predstavljali države EU. Naša šola je  letos raziskovala Grčijo. Uvod v raziskovanje Grčije smo pripravili v jedilnici šole v torek, 8. maja.

Mladinski in mlajši pevski zbor smo skupaj s 7. razredom dan začeli v glasbeni učilnici, kjer so potekale pevske vaje za prireditev ob dnevu Evrope. Čakal nas je nastop na Grajski pristavi. Na uradni prireditvi smo zapeli himno Slovenije in Evropske unije. Po himni so se vse šole in vrtci predstavili s svojimi točkami v kulturnem programu. Učenci 7. razreda so se predstavili pesmijo Kanenas, ki jo izvaja  grška pevka Anna Vissi. Naša šola je na stojnici predstavljala Grčijo s tradicionalno hrano, kruhki z olivnim oljem in origanom, bruskete s paradižnikom, feta sirom in olivami ter orehovo in mandljevo torto. Po zaključenem programu smo se učenci odpravili na ogled stojnic drugih šol in poskušali jedi iz predstavljenih držav. Kot presenečenje so prireditelji povabili BQL. Njun nastop nas je vse zbrane dodobra ogrel. Po njunem nastopu je sledil čas za avtograme ter fotografiranje z njima. Upamo, da bo prireditev tudi drugo leto tako zanimiva za nas učence.

 

                                                                       sedmošolke Ana, Ema, Dina, Lina, Iza