V petek, 11. 6. 2021, je v prvih dveh razredih naše šole potekal naravoslovni dan Življenjska okolja. Prvošolčki so izdelali čudovite izdelke na temo posameznih življenjskih okolij ter v njih razvrščali različne živali. Ogledali so si umetno življenjsko okolje park.

Drugošolci so pridno kot čebele spoznavali zanimivosti s področja čebelarstva. Ogledali so si čebelnjak, likovno ustvarjali iz tulcev in slikali. Učenci so bili zelo ustvarjalni in domiselni. Z zanimanjem so spremljali predstavitev o čebelah. Sami so o čebelah imeli že veliko znanja, ki so ga še poglobili in utrdili.

Tretješolci so v ponedeljek, 14. 6. 2021, spoznavali gozd, potok, travnik in polje. Po jutranjem uvodu so se s povečevalnimi lupami in posodicami za opazovanje podali novim znanjem o življenjskih okoljih naproti. Na kratko je tretješolec Jaka naravoslovni dan opisal takole:

“Bilo je super, ker smo raziskovali naravo in videli veliko zanimivih živali in rastlin.”