V četrtek, 9. 10. 2014, smo se učenci 9. razreda skupaj z drugimi osnovnimi šolami ter gimnazijo Ormož odpravili na orientacijski pohod. Na pot smo se podali z navodili, ki so nas usmerjala, saj sami nismo vedeli, kam moramo. Ustavljali smo se na različnih kontrolnih točkah, kjer smo reševali praktične naloge iz različnih področij: geografije, fizike, kemije… Teh točk je bilo osem. Na pot smo se odpravili po skupinah. Skupino je sestavljalo 12 učencev, vodili pa so nas gimnazijci. Vse skupine so uspešno prišle na cilj, čeprav je bila pot dolga kar 8, 5 kilometrov. Ta dan smo se vsi imeli odlično in bilo je zabavno. Spoznali smo gimnazijo Ormož in zdaj se bomo lažje odločali, kam naprej po končani osnovno šoli.

Sanja Viher 9. a