Program projekta Naša mala knjižnica 2018/2019

Mednarodni projekt Naša mala knjižnica se bo v šolskem letu 2018/19 izvajal v 3. razredu. Je projekt, ki se v Sloveniji izvaja že deseto leto. Otroke na zabaven in poučen način spodbuja k branju skrbno izbrane mladinske literature slovenskih in tujih avtorjev in razvoju bralne pismenosti. Zakaj je branje koristno? Prek branja spoznavamo lastna čustva in čustva drugih, učimo se razumevanja in sprejemanja družbenih načel ter odnosov. Razvijamo izražanje, pomnjenje in sklepanje. Z mednarodnim sodelovanjem in gostovanjem tujih pisateljev bodo otroci spoznavali tuje kulture in književnost. NMK lahko popestri ure maternega jezika, likovne in glasbene umetnosti ter podaljšanega bivanja. Zasnovan je tako, da spodbuja branje in otrokovo kreativnost, za dodatno motivacijo pa poskrbijo zanimive aktivnosti, katerim se posamezniki pridružijo po svojih željah in zmožnostih.

V letošnjem šolskem letu bodo učence zabavali:

• Gendrutis Morkūnas (Bolšje zgodbe)
  • Ida Mlakar (Cipercoperček)
  • Grigor Vitez (O zajcu, ki se je rad smejal)
  • Kęstutis Kasparavičius (V deželi lenuhov)
  • Andrej Rozman Roza (Kako je Oskar postal detektiv)
  • Jana Bauer ( Groznovilca in divja zima)

Želimo si, da bi s skupnimi močmi in kvalitetno literaturo otrokom uspeli predati tisto, kar bogati naša življenja – ljubezen do branja.

Zapisali: Aleksandra Kociper, prof.  in Irena Blagovič, prof.