Letošnji teden otroka je potekal od 2. do 8. oktobra. Osrednja tema je bila »POVABIMO SONCE V ŠOLO«. Osredotočili smo se na »radovedno« šolo, veselje do novega, odprtega in uporabnega znanja. V tem tednu  smo omogočili otrokom mnogo ustvarjanja. Naslikali so veliko sonce s tempera barvami, izdelali majhne sončke iz kolaž papirja in naše učilnice so zasijale. Otroci so gnetli in oblikovali iz barvnega slanega testa, mešali barve.  Veliko smo se gibali na svežem zraku in v telovadnici, se igrali s padalom,  igrali igre z žogo, kolebnicami, med dvema ognjema. S kredami so otroci poslikali potko ob igrišču. Ko pa nam vreme ni bilo naklonjeno, smo ustregli otroškim željam in si ogledali animirani film. Izdelovali smo lutke na palici ter z njimi uprizorili zanimive prizore. Za otroke pa je bilo zagotovo najboljše to, da v tem tednu ni bilo domačih nalog.

Zapisala: Ksenja Šoštarič