Med krompirjevimi počitnicami smo v sklopu projekta Zdrav življenjski slog izvedli dve delavnici.

V torek, 28. oktobra 2014, smo streljali z lokom pod vodstvom lokostrelskega inštruktorja TVD Partizan Ljutomer gospoda Uroša Vrbančiča. Lokostrelske delavnice se je udeležilo 17 učencev od 5. do 9. razreda. V 4 šolskih urah smo izvedeli, da je lokostrelstvo prišlo v Ljutomer zaradi 3 nadebudnih in vedoželjnih mladeničev, katerim so kraki loka stali v nasprotno smer od želenega posledično tudi tetiva ni bila na pravi strani loka. Nadaljevali smo z učnimi streli in navajanjem na lok, puščico in tetivo za dober konec pa smo si privoščili še par tekmovalnih strelov v tarčo.

Počitniški slog-lokostrelstvo – rezultati

V sredo, 29. oktobra 2014, pa smo brcali s trenerjem Nogometnega kluba Ormož gospodom Dominikom Trstenjakom. Nogometna delavnica je potekala kot predstavitev dela nogometne šole NK Ormož. Tako se je med 9. in 12. uro v šolski športni dvorani preizkusilo v elementarnih igrah z žogo, tehničnih elementih nogometne igre, 27 nogometnih nadebudnežev od 1. do 4. razreda. Na koncu delavnice »najpomembnejše postranske stvari na svetu« so nogometašice in nogometaši odigrali še zelo resen in angažiran turnir 4 ekip.

Lep slogastičen pozdrav do naslednjih počitnic!

Mentorica: Simona Brumen